Zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica sa stanú čestnými občanmi Žiliny

Martina Kušnírová a Ján Kuciak budú čestnými občanmi Žiliny in memoriam. Na pondelkovom zasadnutí o tom rozhodli poslanci žilinského mestského zastupiteľstva.

S návrhom prišlo 28 z 31 poslancov. „Úkladné zavraždenie investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej priviedlo na námestia slovenských miest viac ako 100-tisícrozhorčených ľudí, ktorí sa vyslovili, že chcú žiť na slušnom Slovensku a zároveň vyjadrili úctu Jánovi za jeho odvahu zverejňovať informácie o pochybeniach mocných. Poslanci MsZ v Žiline vyjadrujú úprimnú sústrasť rodinám pozostalých a verejne sa hlásia sa k hodnotám, ktoré vyznával a žil Ján Kuciak,“ uviedli poslanci v predloženom návrhu uznesenia.

Poslanci vyzdvihli, že Ján Kuciak sa nebál verejne odhaľovať pochybenia popredných politikov. Veria, že na Slovensku sa dá žiť slušne a čestne. Práve tieto hodnoty má ocenenie pre Kušnírovú a Kuciaka predstavovať.

Primátor za SMER-SD Igor Choma z návrhnu nadšený nebol. Myslí si, že sa návrhu dajú vytknúť viaceré veci. „Ale rešpektujem rozhodnutie poslancov. A nebudem určite tým, ktorý nepodpíše toto uznesenie,“ dodal primátor Žiliny Igor Choma.

Telá zavraždeného novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martinu Kušnírovú našla polícia 25. februára v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Kuciak sa venovaj dátovej žurnalistike, spracoval viaceré kauzy vedúce k špičkám SMERu. Venoval sa aj podnikateľom Kočnerovi a Baštrnákovi, ktorí sú rovnako prepojení na najsilnejšiu vládnu stranu.

Inzercia

ODPOVEDAŤ

Napíšte svoj komentár!
Povedzte nám, ako sa voláte