Kotlebovci premietli svoj dokument na Mestskom úrade v Žiline

Využili na to kandidáta na primátora za ich stranu, ktorý si sálu zarezervoval na „stretnutie s občanmi“.

Kotlebovci premietajú po Slovensku svoj nový „dokument“ Stratená Európa. Hovoria v ňom o tom, ako podľa nich vyzerá západná Európa s miliónmi utečencov a varujú, že podobný scenár sa môže naplniť aj u nás. Inde ich vyhadzujú, v Žiline sa dostali priamo na Mestský úrad.

Ako sa to stalo?

Pôvodne mali film premietať v hoteli Slovakia, ten im rezerváciu na poslednú chvíľu zrušil. Zrejme potom, ako sa dozvedeli, o akú akciu vlastne ide. Kotlebovci tak potrebovali narýchlo zohnať iný priestor.

Využili svojho poslanca v mestskom zastupiteľstve Jána Púčeka. NBa primátora kandiduje pod značkou ĽSNS.

Púček si zarezervoval sálu na Mestskom úrade v Žiline tretieho októbra. Pôvodne malo ísť o predstavenie jeho kandidatúry na primátora. Takto svoju žiadosť odôvodnil aj v oficiálnom tlačive, ktoré zaslal na podateľňu.

Púček o rezervovanie sály požiadal najskôr telefonicky a neskôr aj písomne 3. októbra. „O prenájom zasadacích miestností môže požiadať  fyzická alebo právnická osoba,“ povedala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Prenájom sály je spoplatnený podľa verejne dostupného cenníka. Za prenájom sály zaplatil aj poslanec Púček – stodesať eur.

„Zamestnankyňa úradu sa domnievala, že ide o stretnutie pána poslanca s občanmi mesta, vzhľadom k tomu, že v žiadosti nie je spomenuté, že na stretnutí bude prítomná aj politická strana. Takže postupovala štandardne, i keď treba uznať, že aj toto povolenie v rámci územia mesta bolo zneužité na politické ciele, čoho sme v poslednej dobe svedkami, a to nielen zo strany politickej strany ĽSNS, ale aj iných strán, či občianskych združení. Mrzí nás to,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma.

Mesto nebude spätne voči ĽSNS ani voči Púčekovi vyvodzovať sankcie. „Či bol film konšpiračný, alebo nie, nebudeme posudzovať, nevideli sme ho. Podľa informácií, ktoré sme dostali, nikto nehanobil ani štátny znak, ani slovenskú ústavu, ani legislatívu.“

Článok pôvodne vyšiel na www.tyzden.sk

Autor titulnej fotografie: Ľubo Bechný

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here