Komunálne voľby sa blížia, mesto distribuuje oznámenia o čase a mieste konania

Komunálne voľby 2018 Žilina

O necelých šesť týždňov čakajú Slovensko komunálne voľby. Voľby do orgánov miestnej samosprávy sa uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018. V meste Žilina sa od včera (1. 10. 2018) začalo s doručovaním oznámení o čase a mieste konania komunálnych volieb. Roznášanie potrvá do 14. októbra 2018. V oznámení bude uvedený čas konania volieb, volebný okrsok, volebná miestnosť, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť voliča preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. „Oznámenie sa doručuje systémom jednej zásielky do domácnosti, čiže nie každému voličovi zvlášť. Ak teda v domácnosti žijú štyria voliči, do schránky príde jedno oznámenie, nie štyri, ako to bývalo v minulosti,“ vysvetlila vedúca odboru vnútorných vecí Mestského úradu v Žiline Jana Brathová. Ako doplnila, na oznámení nebude uvedené meno a priezvisko voliča, ale len adresa jeho trvalého pobytu.

V Žiline sa volí jeden primátor a 31 komunálnych poslancov v ôsmich volebných obvodoch. Počet volebných obvodov sa nemení a nemení sa ani počet poslancov. „Jediná zmena, ktorá nastala je, že do volebného obvodu č. 8 pribudli mestské časti Strážov a Mojšova Lúčka. Mestská časť Strážov pribudla z pôvodného volebného obvodu č. 7 a Mojšova Lúčka z volebného obvodu č. 6 a zároveň sa časť volebného obvodu č. 1 – Hliny VII a Malá Praha presunula do volebného obvodu č. 2,“ upozornila J. Brathová. Počet poslancov ostáva nezmenený.

Nového primátora si budú Žilinčania vyberať spomedzi siedmich kandidátov a 31 mestských poslancov zo 150 kandidátov. Voliči nájdu všetky potrebné informácie o pripravovaných voľbách aj na webovej stránke mesta Žilina www.zilina.sk a zároveň v časti eGOV/Voľby si môžu preveriť číslo volebného okrsku, v ktorom môžu voliť, názov volebného okrsku, adresu volebného okrsku, taktiež majú k dispozícii zoznam volebných okrskov, v ktorom je možné vyhľadávať zaradenie konkrétnej ulice do volebného okrsku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here