Je jedno či Groma vyhrá alebo nie, Smer sa môže hanbiť v kúte už teraz

„Najúspešnejší politický projekt na Slovensku“ nedokázal v krajskom meste postaviť vlastného kandidáta. O čom to svedčí?

Napriek mesiacom presviedčania sa vedeniu Smeru nepodarilo presvedčiť Igora Chomu, aby aj do tretice zdvihol stranícku vlajku a obhajoval primátorské kreslo. Ešte v piatok, tesne pred tlačovkou nám naše zdroje potvrdili, že celá vec nebola uzavretá.

Nepodarilo sa im presvedčiť ani Juraja Blanára, ktorý po prekvapivej prehre v župných voľbách ostal bez zaujímavej funkcie (podpredseda Smeru znie lákavo, ale aj posledná Ficova tlačovka ukázala, že ide skôr o partiu sekundantov).

Prirodzená voľba by bola siahnuť po „nižšej šarži“ ktorú by mala strana s tisíckami členov jasne pomenovanú a malo by ísť o známych ľudí. Lenže to tak nie je. Kto je žilinský Smer? Neviete. A presne o to ide.

Kvôli tejto personálnej vyprázdnenosti teda Smeru ostala jediná možnosť. Podporiť niekoho iného.

Práve na tento vývoj situácie sa spoliehal Patrik Groma, viceprimátor a Gromova dlhoročná dvojka. Kandidovať za primátora chce už dlho. Prvé „pytačky“ absolvoval v koaličných stranách podľa našich informácií už na jar 2016.

Jeho snaženie sa vyplatilo, dnes je pri roztrieštenej pravici jasným favoritom volieb. Celkom reálne sa môže stať, že bude nový primátor, v prieskumoch je tesne druhý. No Smer, ktorý Gromu podporuje, je vo voľbách už teraz jasným porazeným.

To, že vlastného kandidáta nepostaví také Oľano s trinástimi členmi je samozrejmé a nie je na tom nič zvláštne. Ale že sa na jednej lodi s Oľano ocitne aj najsilnejšia vládna strana, je… doplňte si sami. 

Titulná fotografia: FB Paťo Groma

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here